REFLEKSJE NIEDZIELNE

strona do druku28 lutego 2011
8. NIEDZIELA ZWYKŁA

Służyć mamonie?

     Jezus mówi: „Nikt nie może dwom panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!” Może spodziewaliśmy się, że Jezus powie: Nie możecie służyć Bogu i szatanowi.
     Cóż to jest mamona? Życie w luksusie w oparciu o duże pieniądze.
     Jezus mówi: „Nie troszczcie się zbytnio o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy coś więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie?”
     A więc prawdziwe życie polega na wypełnieniu swojego powołania rodzinnego i zawodowego. Ta wielka Reszta – pisana dużymi literami – jest ważniejsza niż jedzenie, picie, i ubiór. Ona ma uratować nas od gromadzenia pieniędzy na luksusowe życie. Ta wielka Reszta to prawdziwe życie, do którego Jezus nas zaprasza swoją Ewangelią.
     Ktoś mi powie: „Ale nie do mnie to kazanie. Mnie się nie przelewa. A już nie ma mowy o luksusowym życiu”.
     Tylko czy na pewno? Nie pragniesz życia w luksusie? Nie zazdrościsz tym, co mają takie życie? Nie masz kompleksu z tego powodu? Jeżeli nie wyzwolisz się od tych pożądań, będziesz nieszczęśliwy do końca swoich dni.
     Jezus mówi do nas, że ważne jest życie. Ważniejsze niż jedzenie i picie, niż modny ubiór. Ważne jest królestwo Boże, które budujemy zgodnie z Ewangelią. Nie tylko ważne. Najważniejsze. Ciekawsze. Bogatsze.