REFLEKSJE NIEDZIELNE

strona do druku26 grudnia 2007
DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

"Wytrwać do końca"

     Uwierzyć w to, że Bóg jest, to oczywistość. Uwierzyć w to, że jest Stwórcą - to proste. Ale uwierzyć w to, że jest kochającym Ojcem - to jest ten próg do pokonania. Pomaga nam przekroczyć go stajnia betlejemska.
_____________________________________________________________

26 grudnia 2007
DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

"Nie martwcie się"

     Jak uwierzyć w to, że Bóg cię bezgranicznie kocha - wobec chorób, które nas dręczą, wobec nieszczęść, które na nas spadają, wobec wypadków, które się nam zdarzają, wobec gwałtu i przemocy, które nam zagrażają.
     Jak uwierzyć, że kocha bezgranicznie - wobec umierających dzieci na raka, ludzi ułomnych, nieporadnych, zrozpaczonych, starych którzy tracą pamięć, leżą jak kłoda, bez czucia, bez świadomości.
     Uwierzyć, że kocha bezgranicznie - na to stajnia, na to żłób. Na to całe życie Jezusa - w nędzy i głodzie, w poniewierce, w prześladowaniu, wreszcie w męce krzyża, śmierci najbardziej haniebnej.
     Uwierzyć, że kocha, na to aniołowie przy pasterzach, na to Trzej Królowie za Gwiazdą - na to zmartwychwstanie.
     Ale tę drogę musi każdy z nas przemierzyć osobiście. Nikt nie może się wymówić, nikt nie potrafi się okłamać. Patrzymy prawdzie w oczy - twardej prawdzie. Obyśmy nie bali się przyszłości. Przyszłość jest w rękach Ojca naszego, Boga naszego. A to wszystko na tle krzyża Jezusowego i Jego śmierci, okrutnej.
____________________________________________________________