REFLEKSJE NIEDZIELNE

strona do druku19 września 2008
PIĄTEK

A było z Nim kilka kobiet

     Rewolucja Jezusowa - to słowo również odnosi się do faktu, że Jezusowi towarzyszyli nie tylko mężczyźni, ale i kobiety.
     Jezus szanował kobiety. Dowartościował je i postawił na równi z mężczyznami. A nawet wyróżniał je. Pierwszą osobą, której się objawił po zmartwychwstaniu, była Maria Magdalena. A tuż po niej objawił się tym niewiastom, które przyszły do grobu, żeby namaścić Jego ciało. A apostołom dopiero potem w Wieczerniku.
____________________________________________________________
20 września 2008
SOBOTA

Nająć robotników

     Brakuje mi tutaj takich robotników, którzy przyszli wczesnym rankiem albo o późniejszej porze do pracy – i uciekli. Zrezygnowali. Odwidziało im się. Odmieniło im się. Przestało im się podobać. 
     Niezależnie od tego, z której godziny robotnikami jesteśmy, rzecz w tym, żeby zostać wiernym. Nie uciekać, nie odchodzić. Wierząc, że praca w winnicy Pańskiej nas uszlachetni, pogłębi. Zmądrzejemy w tej robocie. Ukształtujemy swoją osobowość. Będziemy szczęśliwi.

     O wierność prosimy Cię, Boże. O wierność mądrą, zachwyconą, podziwiającą, wniebowziętą. O wierność prosimy.
_____________________________________________________________
21 września 2008
24. NIEDZIELA ZWYKŁA

Jestem dobry

     Ale w tej przypowieści brakuje mi jeszcze robotników, którzy przyszli do pracy w winnicy Pańskiej – ale odeszli. Znudziło im się, a i robota była dla nich za ciężka, towarzystwo nieszczególne. Odeszli.
     Bo znudziły im się Msze święte, pacierze ranne i wieczorne, nabożeństwa różańcowe. Bo już znają na pamięć wszystkie przypowieści Jezusa. I całą Ewangelię. Już nic więcej nie usłyszą. A nie chcą przyznać się, że tak naprawdę chodzi o ich miłość.
     Ale miłość to takie niebotyczne słowo. Ale Bóg jest Miłością, to takie tajemnicze stwierdzenie. Ale my mamy być podobni do Boga, to takie trudne zadanie - którego najpewniej można się nauczyć w winnicy Pańskiej.

_____________________________________________________________