STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „A GDY SIĘ MODLIĆ BĘDZIECIE…”

„A gdy się modlić będziecie…”Ks. Mieczysław Maliński posiada rzadki dar napełniania prostych słów głęboką treścią. Taka też jest jego książka: w dobrze znanych słowach Modlitwy Pańskiej pomaga odkryć niezmierzone bogactwo. Z miłością i delikatnością uczy modlitwy najprostszej, najpiękniejszej, bo płynącej z serca.

Zobacz fragment publikacji

Staję przed Tobą, który jesteś Ciszą. Ja, rozgadany, zalatany, z głową pełną spraw wielkich, małych, w której wszystko zmienia się i migocze co chwilę. Proszę Cię, daj mi swoją ciszę.
Staję przed Tobą, który jesteś Pokojem. Ja, niespokojny, przestraszony, zagrożony przez złych ludzi, przez świat, przez wypadki i nieszczęścia. Proszę Cię, daj mi choć chwilę Twojego pokoju.
Staję przed Tobą, który jesteś Mądrością. Ja, głupi, widzący na koniec swojego nosa, ciasny, bez horyzontów, wierzący w co bądź, wierzący byle komu. Zlituj się nade mną. Daj mi choć okruch Twojej mądrości.
Staję przed Tobą, który jesteś Miłością. Ja, zapatrzony w siebie egoista, dbający o swoje sprawy i interesy, zachłanny, pazerny. Pochyl się nad moją miłością, otwórz mi serce na innych, bym choć trochę był dobry.