STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „CZY UMIESZ ŻYĆ”

„CZY UMIESZ ŻYĆ”W swoim pontyfikacie Jan Paweł II niejednokrotnie wracał do tej prawdy, że nie trzeba nic nowego w Kościele katolickim, ale pogłębienia tych treści, które wyznajemy w naszym katolickim „Credo”.

Potraktuj tę książkę jako kolejny etap przeżywania naszego chrześcijaństwa.

Do książki dołączone jest nagranie fragmentów konferencji wygłoszonych w kościele Św.Franciszka Salezego przy klasztorze Sióstr Wizytek w Krakowie.

Zobacz fragment publikacji

„Nie zabijaj”. Nie zabijaj swoim smutkiem, swoją złością środowiska, w którym żyjesz. Miną, odezwaniem się, tonem, jaki masz w głosie. Ludzie potrzebują uśmiechu – tak jak świat potrzebuje słońca. Tylko wtedy może się dziać dobrze, może się rozwijać myśl wolna, nieograniczona twoimi uprzedzeniami. Wtedy, kiedy ludzie odważają się mówić, nie milkną przestraszeni twoim wzrokiem. To twój szacunek wobec drugiego człowieka, którego możesz zgasić – a tego ci nie wolno, któremu możesz dokuczyć złośliwością, surowym tonem, złym spojrzeniem. Twój uśmiech, twoja pogoda to tak jak słońce padające z jasnego nieba na cały świat. To jak słońce, pod którego ciepłem i promieniami mogą się rośliny rozwijać.