STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „KATECHIZM DLA BIERZMOWANYCH”

„Katechizm dla bierzmowanych”To książka dla tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania jak i dla tych, którzy go przyjęli co dopiero albo przed paroma laty czy przed kilkoma laty. Pomaga ona uporządkować, co jest istotą Chrystusowej nauki. A zarazem pogłębić ją. Aby się choć trochę zachwycić i ucieszyć.

Zobacz fragment publikacji

WIĘC TO CIEBIE SZUKAJĄ GDY KUPUJĄ KWIATY
BY NA SERIO POWTARZAĆ ROMANTYCZNE SŁOWA
WIERNOŚĆ INNYM ŚLUBUJĄC GDY BIEGNĄ PO SCHODACH
ROZNOSZĄC SWOJE SERCE NA RÓŻNE ADRESY
GDY PATRZĄ SOBIE W OCZY BY SIEBIE NIE WIDZIEĆ
WIĘC TO CIEBIE SZUKAJĄ NIC NIE WIEDZĄC O TYM

(Jan Twardowski: Więc to Ciebie szukają)

WSTĘP
BÓG OBECNY W ŚWIECIE
Pan Bóg stworzył mnie, tak jak cały świat, bo jest pełnią mądrości, dobroci i piękna. Bo jest wszechmocny.
Bóg stworzył mnie na obraz i podobieństwo swoje. Podobnie jak rzeźbiarz rzeźbi posąg, architekt projektuje budynek, kompozytor pisze utwór muzyczny – w podobny sposób Pan Bóg jest we mnie. A więc Bóg jest we mnie przez to, że mam w sobie Jego dobro, prawdę i piękno. Ale mam i tęsknotę za dobrem, prawdą i pięknem, czyli tęsknotę za tym, żeby być bardziej mądrym, bardziej dobrym, bardziej pięknym – bardziej podobnym do Boga. I wtedy, gdy tak idę ku Niemu, mogę być szczęśliwy.
Boże, jesteś potęgą tego świata w bezmiarze nieba, w słońcu, księżycu i gwiazdach, w wietrze i burzy, w morzach i górach.
Jesteś mądrością tego świata: mądrością wody i ziemi, pszczół i mrówek, ziarenek kiełkujących i chomików, jajek i piskląt, jesteś mądrością mądrych ludzi.
Jesteś pięknością tego świata, wschodów i zachodów, kwitnących łąk, dojrzewających pól, ciszą lasów, śpiewem ptaków, błękitem nieba, jesteś pięknością pięknych ludzi, szlachetnych, prawych, uczciwych.