STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „OPOWIEŚCI ANIELSKIE”

„OPOWIEŚCI ANIELSKIE”Nie jesteśmy sami na świecie, oprócz ludzi są istoty duchowe, które z nami współpracują. Jest o nich wiele w Piśmie Świętym tak Starego, jak i Nowego Testamentu. Towarzyszą Jezusowi. Zwłaszcza w okresie Jego przyjścia na świat.
O tym jest w tej książce przeznaczonej dla dzieci od dwu lat do stu dwu. Pisze o tym ks. Mieczysław Maliński, teolog a i bajkopisarz, który umie przedstawić najtrudniejsze problemy w najprostrzy sposób.

Zobacz fragment publikacji

Rzeka Jordan wobec Nilu była strumyczkiem, Nil – ogromem. Ogromem żółtej wody. Z pomocą getta i pieniędzy trzech mędrców znaleźli dom, pracę i zaczęli żyć normalnie.
Dnie płynęły spokojnie. Tygodnie, miesiące. Jezus urósł. Już wyszedł z pieluch. Już raczkował po izbie, potem po ogrodzie. Już próbował stawać na nóżki. Już wychodził z domu, żeby bawić się w piasku z dziećmi sąsiadów.
Ale tęsknota za krajem rosła w duszy Marii i Józefa i była coraz większa. Tęsknili za wszystkim. Za swoimi ludźmi, za świątynią jerozolimska, do której wędrowali trzy razy do roku – na święta Paschy, Pięćdziesiątnicy i Namiotów, do swojego języka, do środowiska, które żyło zgodnie zobyczajowością przodków.