STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „OSTRO ŻYĆ”

„Ostro żyć”Ostro żyć to również odważnie żyć. Czyli żyć w prawdzie. Nie bać się stawiania pytań i szukać dogłębnych odpowiedzi. To cechuje autora tej książki: nie boi się pytań i stawia odważne odpowiedzi – żeby nie powiedzieć: zaskakujące. Książka ta najwyraźniej jest przeznaczona dla młodzieży. Ale ponieważ porusza podstawowe tematy człowiecze, może ją czytać każdy.

Zobacz fragment publikacji

CZY TY WIERZYSZ W BOGA

Co to znaczy wierzyć – co to znaczy nie wierzyć. Wierzyć. Tak sobie łaskawie przyjmować do wiadomości, że On gdzieś istnieje nad światem? Czy to jest wiara?
Co to znaczy wierzyć – co to znaczy nie wierzyć. Od tego pytania nie potrafimy się uwolnić, bo czujemy, że tutaj rozstrzyga się sens naszego życia i sposób pojmowania przez nas świata, kształt naszej osobowości, punkt wyjścia motywacji zarówno poszczególnych naszych czynów, jak i całego naszego działania.
Kto jest wierzącym w Boga? Czy tylko ten, kto się modli w kościele? A czy ten, kto potrafi kochać – kto jest wrażliwy na to, co się wokół niego dzieje, i angażuje się w ludzkie sprawy, w ludzkie cierpienia, i chce pomóc, chociaż ani mu się to nie opłaci teraz, ani mu się to nie opłaci w przyszłości, i bezinteresownie służy – czy ten, kto choć trochę potrafi kochać, czy on nie jest bliski Boga, czy nie jest choć trochę wierzący. Przecież Bóg jest Miłością.