STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „POMYSŁ NA SIEBIE”

„Pomysł na siebie”Jest tyle hałasu. Wszyscy wrzeszczą, że mają rację – chociaż każdy inną. Jedni ciągną cię w tę stronę, drudzy w tamtą. Jedni krzyczą: „Tylko tak żyj!” Drudzy: „Tylko wprost przeciwnie!” Migotają ci przed oczami hasła – fajerwerki.
A więc spoko. Nie daj się zwariować. Żebyś się nie opamiętał dopiero wtedy, gdy już będzie „po herbacie” i zobaczysz, że jesteś stary. Złap dystans do tego festynu! Zapanuj nad sobą i nad tym cyrkiem! Uspokój się. Uporządkuj sprawy.
Do tego powinna ci posłużyć ta książeczka.

Zobacz fragment publikacji

Z A Ł O Ż E N I A

ETYKA CHRZEŚCIJAŃSKA

Odrodzenie

Może obserwowałeś kiedyś dzieciaka, który miał zwyczaj trzymać palec w ustach, obgryzać paznokcie, nie zwracał uwagi na rozczochrane włosy, zaniedbane ubranie, nieporządną postawę. I chociaż mama, ojciec i krewni upominali, żeby jadł porządnie i wyraźnie pisał, nie było żadnych rezultatów. On sam oświadczył, że nie jest w stanie się zmienić. Nawet nie wyobrażał sobie, że może być inny. Aż spotkał kogoś, kto mu absolutnie zaimponował. Wtedy wszystko to, co dotąd było problemem, zostało rozwiązane. Nagle zobaczyłeś całkowitą zmianę u tego małego człowieka. Prawie z dnia na dzień zmieniał się. Nie żeby stawał się inny, ale pozostając sobą jakoś piękniał, rozwijał się jak pąk kwiatu pod działaniem słońca.
A może sam to przeżyłeś? Może również przeskoczyłeś wielką przestrzeń zaniedbań tak szybko, że nawet nie zdążyłeś tego spostrzec? Dziwiono się wokoło, co się z tobą dzieje. Różni ludzie przypisywali tę zmianę swoim namowom, perswazjom. Uśmiechałeś się: „Co wy wiecie, przecież to wszystko jest dla niego”.
Podobnie jest w życiu człowieka wierzącego.