STRONA GŁÓWNA / KSIĄŻKI / „PRZED ZAŚNIĘCIEM”

„PRZED ZAŚNIĘCIEM”Zanim zapadniemy w sen, zanim ciemność nas ogarnie, jeszcze ostatnia myśl porządkująca, zamykająca dzień – kolejny dzień, który minął bezpowrotnie – żeby to, co przed nami, uratować, wykorzystać jak najlepiej.
Zanim zapadniemy w życie wieczne, zanim ogarnie nas jasność nieba – żeby ogarnęła nas ta jasność – trzeba skierować swoją myśl na dnie, które minęły bezpowrotnie. Żeby tego czasu, który nam jest jeszcze dany do dyspozycji, nie zmarnować.

Zobacz fragment publikacji

„Szata godowa”

Nasza tęsknota za pierwotną czystością, niewinnością, niepokalanością. Za utraconym światem dzieciństwa – za pierwotną wrażliwością, prostotą, kiedy potrafiliśmy tak cieszyć się, kochać, śmiać się. Żeby ktoś okrył nas białą szatą jak śnieg ziemię. Żeby nas ktoś obsypał puchem kwiatów jak wiosna jabłonie. Żeby ktoś włożył na nasze ramiona szatę godową.
Ale to niemożliwe. Za dużo zjedliśmy owoców zakazanych. Za dużo zdobyliśmy wiadomości z drzewa dobrego i złego. Nie da się zawrócić rzeki do źródła. Jedyną człowieczą drogą jest świętość. To już nie naiwność. To już nie dzieciństwo. Ale to świadomy wybór drogi.
I obsypiesz się śniegiem kwiatów. Przyodziejesz się w szatę godową. Wybielejesz nad śnieg.