ks. Mieczysław Maliński

WITAM CIĘ i zapraszam Cię do wspólnej drogi.
Dokąd? W szeroki świat. W to, co się dzieje dzisiaj, co już za plecami, i co przed nami.
Chcę na bieżąco dzielić się z Tobą moimi myślami.
Zwłaszcza przez cotygodniowe refleksje zamieszczane poniżej na tej stronie.
W niedzielę 15 stycznia 2017 r. Ksiądz Mieczysław Maliński odszedł do Boga.

Ale strona internetowa www.malinski.pl będzie nadal udostępniała Jego twórczość.

28 II 2021
2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Jego odzienie stało się białe jak śnieg”

     Nie możesz żyć w ciągłym poniżeniu, pogardzie, cierpieniu, nie możesz być wciąż przegrany. Musisz mieć chwile radości, po to, żeby wytrzymać późniejsze cierpienie. Musisz mieć chwile zwycięstwa, żeby przyjąć klęskę, która się na ciebie zwali. Musisz mieć chwile satysfakcji i uznania od ludzi, od świata, od siebie samego, by znieść pogardę i odrzucenie.

      Wiedz o tym, że ty taki jesteś i że każdy człowiek jest taki. Wiedz o tym, że ludzie, z którymi masz kontakty jako ojciec, jako matka, jako współpracownik, przełożony, nauczyciel, kolega, przyjaciel, nie wytrzymują ciągłych upomnień, że muszą słyszeć od ciebie pochwały. Nie zniosą twojego wciąż surowego oblicza. Muszą na nim widzieć również uśmiech i serdeczność. Wiedz o tym – nikt nie wytrzyma tylko cierpienia, każdy musi mieć chwile szczęścia, uwielbienia i podniesienia aż do siódmego nieba – od Boga, od ludzi, ale i od ciebie, który jesteś za niego odpowiedzialny.


KS. M.M.Fundacja Ks. Malińskiego ogłasza
Wyniki Konkursu Literackiego
opartego na znajomości utworów
Ks. Mieczysława Malińskiego

Wyniki konkursu na stronie internetowej Fundacji"Będzie lepiej"
Fundacja Księdza Mieczysława Malińskiego

umożliwia bezpłatne wypożyczanie oraz sprzedaż książek autorstwa Ks. Mieczysława Malińskiego.

Adres: 30-540 Kraków, ul. Stawarza 9/1
Godzina do uzgodnienia telefonicznego.
Kontakt telefoniczny: +48 605 433 579, +48 504 176 626
Istnieje również możliwość wypożyczenia wysyłkowego.

TEKSTY AKTUALNE I OSTATNIO ZAMIESZCZONENa dalszych stronach znajdziesz "ramki" drukowane w "Tygodniku Powszechnym", krótkie felietony zamieszczane w niedzielnych numerach "Dziennika Polskiego", artykuły ukazujące się w piątkowych numerach "Dziennika Polskiego", obszerne informacje o książkach, oprócz tego rozmaitego typu rozważania, wywiady, recenzje i aktualności.
Chcę razem z Tobą widzieć, słyszeć i oceniać, żeby nie dać się zwieść, żeby mieć swoje zdanie, stanowisko, ewentualnie wejść w dyskusję.
Ale pamiętaj, nie mam zamiaru Ci się narzucać. Podaję pod rozwagę mój punkt widzenia - który czasem jest jak kij w mrowisko, a czasem jak wychylenie szklanki wody ku ochłodzie albo jak zagrzanie zgrabiałych rąk.

KS. MIECZYSŁAW MALIŃSKI