ks. Mieczysław Maliński

WITAM CIĘ i zapraszam Cię do wspólnej drogi.
Dokąd? W szeroki świat. W to, co się dzieje dzisiaj, co już za plecami, i co przed nami.
Chcę na bieżąco dzielić się z Tobą moimi myślami.
Zwłaszcza przez cotygodniowe refleksje zamieszczane poniżej na tej stronie.
W niedzielę 15 stycznia 2017 r. Ksiądz Mieczysław Maliński odszedł do Boga.

Ale strona internetowa www.malinski.pl będzie nadal udostępniała Jego twórczość.

9 V 2021

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

„Wytrwajcie w miłości”

Być wrażliwym na człowieka. Wyczuwać, co się w nim dzieje, jak odbiera świat, z czym sobie nie daje rady, co go dręczy, czego nie rozumie, w czym się myli, błądzi, z czego nie zdaje sobie sprawy, co jest jego drogą donikąd, co nie daje mu żadnych szans, nie rokuje żadnych nadziei.

Być wrażliwym na człowieka. Ale nie po to, aby go zniszczyć, zawładnąć nim, a przynajmniej wykorzystać dla własnych celów, ale aby mu pomóc: uruchomić jego możliwości – pokłady dobra jeszcze nienaruszone, wskazać szanse dotąd niezauważone – odkryć, gdzie jego droga nadziei. I wydobyć z siebie serdeczność, powagę, uśmiech, surowość, trafić na właściwe słowo, podać dobrą radę – otworzyć, uspokoić, pobudzić.

Tylko jak zachować swoją wrażliwość na człowieka, gdy on nas po raz któryś oszuka, nabierze, okłamie. Jak nie zrezygnować po tysięcznej nieudanej próbie. Jak nie zarazić się chamstwem, brutalnością, cynizmem. Jak nie zamknąć się w skorupie własnych doznań, spraw, interesów

KS. M.M.

Fundacja Ks. Malińskiego ogłasza
Wyniki Konkursu Literackiego
opartego na znajomości utworów
Ks. Mieczysława Malińskiego
Wyniki konkursu na stronie internetowej Fundacji
"Będzie lepiej"
Fundacja Księdza Mieczysława Malińskiego

umożliwia bezpłatne wypożyczanie oraz sprzedaż książek autorstwa Ks. Mieczysława Malińskiego.

Adres: 30-540 Kraków, ul. Stawarza 9/1
Godzina do uzgodnienia telefonicznego.
Kontakt: +48 605 433 579, +48 504 176 626
Istnieje również możliwość wypożyczenia wysyłkowego.


TEKSTY AKTUALNE I OSTATNIO ZAMIESZCZONENa dalszych stronach znajdziesz "ramki" drukowane w "Tygodniku Powszechnym", krótkie felietony zamieszczane w niedzielnych numerach "Dziennika Polskiego", artykuły ukazujące się w piątkowych numerach "Dziennika Polskiego", obszerne informacje o książkach, oprócz tego rozmaitego typu rozważania, wywiady, recenzje i aktualności.
Chcę razem z Tobą widzieć, słyszeć i oceniać, żeby nie dać się zwieść, żeby mieć swoje zdanie, stanowisko, ewentualnie wejść w dyskusję.
Ale pamiętaj, nie mam zamiaru Ci się narzucać. Podaję pod rozwagę mój punkt widzenia - który czasem jest jak kij w mrowisko, a czasem jak wychylenie szklanki wody ku ochłodzie albo jak zagrzanie zgrabiałych rąk.

KS. MIECZYSŁAW MALIŃSKI