ks. Mieczysław Maliński

WITAM CIĘ i zapraszam Cię do wspólnej drogi.
Dokąd? W szeroki świat. W to, co się dzieje dzisiaj, co już za plecami, i co przed nami.
Chcę na bieżąco dzielić się z Tobą moimi myślami.
Zwłaszcza przez cotygodniowe refleksje zamieszczane poniżej na tej stronie.
W niedzielę 15 stycznia 2017 r. Ksiądz Mieczysław Maliński odszedł do Boga.

Ale strona internetowa www.malinski.pl będzie nadal udostępniała Jego twórczość.

16 II 2020
6. niedziela zwykła

Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa
niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów”

Życzę ci – jeżeli chcesz mieć pieniądze – żebyś miał pieniądze, jeżeli chcesz mieć wyższe stanowisko – żebyś miał wyższe stanowisko, jeżeli chcesz jechać na wycieczkę zagraniczną – żebyś pojechał na wycieczkę zagraniczną, jeżeli chcesz mieć większe mieszkanie – żebyś miał większe mieszkanie, jeżeli chcesz samochód – żebyś miał samochód, jeżeli chcesz lepszy samochód – żebyś miał lepszy samochód, jeżeli chcesz mieć kolorowy telewizor – żebyś miał kolorowy telewizor, jeżeli chcesz mieć buty – żebyś miał buty, jeżeli chcesz mieć ubranie – żebyś miał ubranie, jeżeli chcesz kupić zastawę do czarnej kawy – żebyś kupił zastawę do czarnej kawy.

Życzę ci, żebyś już wreszcie miał to, co chcesz. I ażebyś wreszcie zaczął normalnie żyć – jak człowiek. Przecież nie można całe życie przejść od stanowiska do stanowiska, od tytułu do tytułu, od butów do ubrania, od ubrania do telewizora, od telewizora do samochodu. Życzę ci, żebyś wreszcie nie żył dla stanowiska, odznaczenia, nagrody, telewizora, butów i kożucha, żeby ci życie nie zleciało na bezustannym zbieraniu.

Ks. M.M.Fundacja Ks. Malińskiego ogłasza
Konkurs Literacki
oparty na znajomości utworów
Ks. Mieczysława Malińskiego

Szczegóły na stronie internetowej Fundacji"Będzie lepiej"
Fundacja Księdza Mieczysława Malińskiego

umożliwia bezpłatne wypożyczanie oraz sprzedaż książek autorstwa Ks. Mieczysława Malińskiego.

Adres: 30-540 Kraków, ul. Stawarza 9/1
Godzina do uzgodnienia telefonicznego.
Kontakt telefoniczny: +48 605 433 579, +48 504 176 626
Istnieje również możliwość wypożyczenia wysyłkowego.

TEKSTY AKTUALNE I OSTATNIO ZAMIESZCZONENa dalszych stronach znajdziesz "ramki" drukowane w "Tygodniku Powszechnym", krótkie felietony zamieszczane w niedzielnych numerach "Dziennika Polskiego", artykuły ukazujące się w piątkowych numerach "Dziennika Polskiego", obszerne informacje o książkach, oprócz tego rozmaitego typu rozważania, wywiady, recenzje i aktualności.
Chcę razem z Tobą widzieć, słyszeć i oceniać, żeby nie dać się zwieść, żeby mieć swoje zdanie, stanowisko, ewentualnie wejść w dyskusję.
Ale pamiętaj, nie mam zamiaru Ci się narzucać. Podaję pod rozwagę mój punkt widzenia - który czasem jest jak kij w mrowisko, a czasem jak wychylenie szklanki wody ku ochłodzie albo jak zagrzanie zgrabiałych rąk.

KS. MIECZYSŁAW MALIŃSKI