REFLEKSJE NIEDZIELNE

strona do druku2 grudnia 2007
1. NIEDZIELA ADWENTU

"Nie wiecie"

     Przyjdź, Boże, kiedy zechcesz. Jesteś zawsze oczekiwany. Na wiosnę, czy w lecie, jesienią czy w zimie. W latach dziecięcych, czy w młodzieńczych, dojrzałych, czy trzeciego wieku. Przyjdź nagle, niespodziewanie czy po długiej chorobie; delikatnie jak mgła, bez czucia albo w cierpieniach - Ty, który nas kochasz. 
     Zapukaj delikatnie, cichutko, wyszeptaj na ucho: "Chodź. Już czas na ciebie". Albo przyjdź w burzy ciężkiej choroby - w gorączkach, w cierpieniu, połóż nam na czole dłoń i powiedz: "Już na ciebie czas. Chodź ze mną".
     I Jego się nie bójmy. Nie straszmy się spotkaniem z Bogiem - jako Sędzią sprawiedliwym. On jako Miłość czeka na nas z utęsknieniem. Jeżeli czegoś możemy się bać, to nie śmierci a umierania. Żebyśmy potrafili znieść cierpienie, gdy przyjdzie. To ostatnia próba, ostatni egzamin. Sprawdzian naszej wiary, nadziei i miłości. Ale sama śmierć to spotkanie z Tym, który nas kocha.
 Adwent to symbol naszego życia. Stajenka betlejemska to - symbol nieba. Idziemy do Niego - przez cztery tygodnie: przez całe życie.
___________________________________________________________________ 
 

TEKSTY ZAMIESZCZONE W TYM MIESIĄCU: 
      Bajka o św. Mikołaju (wersja w jęz. polskim i angielskim):
      "Pilny list do Świętego Mikołaja" - w: Biblioteka 
      "Urgent Letter to Santa Claus"  - w: Biblioteka 
Kazania
z okazji 50-lecia matury (Rabka) - w: Artykuły; c) Inne
____________________________________________________________